Szkoła Podstawowa im. Karola Klobassy-Zrenckiego w Żeglcach

POWRÓT UCZNIÓW KLAS I-III DO SZKÓŁ

Utworzono dnia 14.01.2021

Decyzją Ministra Edukacji i Nauki w poniedziałek 18 stycznia 2021 roku wracają do nauki stacjonarnej w szkole uczniowie klas I-III. Szkoła jest przygotowana do przyjęcia uczniów w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi ministerstwa i służb sanitarnych  -  można pobrać.
Biorąc pod uwagę powyższe wytyczne oraz specyfikę naszej placówki informujemy rodziców że:

1.     Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.

2.     Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej (m.in. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa).

3.     Po wejściu do szkoły uczniowie mają obowiązek dezynfekowania rąk.

4.     Opiekunowie odprowadzający dzieci nie powinni wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły. Wyjątek stanowią przyczyny losowe i indywidualne. Wówczas opiekun za zgodą nauczyciela może wejść do szkoły przestrzegając obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (dystans, osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).

5.     Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej – zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.

6.     Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.

7.     W szkole obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

8.     Rodzice powinni być w stałym kontakcie telefonicznym z wychowawcami (odbierać telefony ze szkoły).

9.     Uczniowie wchodzą do szkoły według ustalonego harmonogramu:

Harmonogram zostanie przesłany poprzez dziennik elektroniczny.

Wrzesień 2021

Licznik odwiedzin: